1. Alle 3M-produkter
  • 3M™ Crimplok+ Konnektor SC/APC , SM med lige cleavning og skrå endeflade på ferulen for 250/900µm. 3M™ Type 8700-PS/APC. Indeholder 120 fiber konnektorer, 2 stk. aktiveringsværktøj type 8765-PS/UPC (Protrusion Setting Tool) og 1 stk. 3M™ Easy Cleave
  • 3M™ Crimplok+ Konnektor SC/APC , SM med lige cleavning og skrå endeflade på ferulen for 250/900µm. 3M™ Type 8700-PS/APC. Indeholder 120 fiber konnektorer, 2 stk. aktiveringsværktøj type 8765-PS/UPC (Protrusion Setting Tool) og 1 stk. 3M™ Easy Cleave

    3M-id 7100037439
    • Feltmonterbart SC multimode-stik af crimptypen med cleaver
    • Hurtig og let tilslutning af kabler
    • Kræver ikke brug af optisk gel, indstillingsværktøj medfølger
    • Kan anvendes til 250 or 900 µm fibre
     Mere
    Produktdetaljer

    3M™ Crimplok+ stik SC/APC, SM med lige cleaving og skrå endeflade på ferrulen for 250/900µm. 3M™ Type 8700-PS/APC. Indeholder 120 fiber stik, 2 stk. aktiveringsværktøj type 8765-PS/UPC (Protrusion Setting Tool) og 1 stk. 3M™ Easy Cleaver stikket har et termisk afbalanceret design, der kan anvendes både under indendørs og udendørs forhold. Dette stik indeholder et specialudviklet metalelement, der mekanisk låser fibrene på plads.

    Brug 3M™ Crimplok+ stik SC/APC, SM for 250/900µm. 3M™ Type 8700-PS/APC til hurtig, let feltmontering af 900 μm singlemode-fibre uden brug af splidser, gel eller lim. Dette stik har et termisk afbalanceret design, der er velegnet til både indendørs og udendørs forhold. Dette stik indeholder et specialudviklet metalelement, der mekanisk låser fibrene på plads. Til det flammehæmmende stik medfølger en poleringsfilm, en cleaver og et indstillingsværktøj til justering af fibrenes fremspring. Det er et feltmonterbart SC multimode-stik af crimptypen med cleaver. Den gør det hurtigt og let at tilslutte kabler, kan anvendes til 250 eller 900 µm fibre og har en kapacitet på 120 cleavinger pr. boks.

    • Feltmonterbart SC multimode-stik af crimptypen med cleaver
    • Hurtig og let tilslutning af kabler
    • Kræver ikke brug af optisk gel, indstillingsværktøj medfølger
    • Kan anvendes til 250 or 900 µm fibre

    Foreslåede anvendelser

    • Anvendes til hurtig og let feltmontering af 900 µm singlemode-fibre uden brug af splidser, gel eller lim
    Specifikationer
    Boot Color
    Hvid
    Connector Type
    SC/UPC
    Field Termination Kit
    8765-UPC
    FTTx Tool Application
    AP_PMount, AP_SMount, BP_Cabinet, CO_Switch, CO_Vault, MDU_HighDSL_RiserCloset, MDU_HighDSL_Vault, MDU_HighF_Hallway, MDU_HighF_LivingUnit, MDU_HighF_RC_CutCable, MDU_HighF_RC_Standard, MDU_HighF_Vault, MDU_LowExt_Exterior, MDU_LowExt_LivingUnit, MDU_LowInt_Exterior, MDU_LowInt_Hallway, MDU_LowInt_LivingUnit, SFU_I_Exterior, SFU_I_Interior, SFU_O_Exterior
    Includes Easy Cleaver
    Ja
    Insertion Loss Typical
    0.2 dB
    Løsning
    Premises: Data Center, Premises: POLS, Premises: Residential FTTH, Premises: Structured Cabling, Wireless: Backhaul, Wireline: Backhaul, Wireline: CATV/Metro-E, Wireline: FTTH/FTTP, Wireline: xDSL/FTTN
    Løsning til
    Access Network: FTTH/FTTB/CATV, Access Network: xDSL, Enterprise Network: Data Center, Enterprise Network: POLS, Longhaul/Metro Loop Network: CO/POP, Wireless Network: Backhaul
    Mode Type
    Singlemode
    Produkttype
    Connector
    Shell Color
    Grøn
    Typical Reflectance (dB)
    <-60 dB
    Andre 3M-websites
    bCom
    Følg os
    De ovenstående brands er varemærker tilhørende 3M.
    Skift lokation
    Danmark - Dansk